Preskočiť na obsah

Reklamácia a vrátenie

Reklamácia

Výrobok môžete poslať priamo na reklamačné oddelenie, kde Vašu reklamáciu bezodkladne vybavíme;

 1. Vyplňte prosím reklamačný list. Do poľa popis vady uveďte čo najpresnejšie o akú vadu sa jedná. Čím podrobnejšie informácie od vás obdržíme, tým lepšie sa nám podarí reklamáciu vybaviť.
 2. Výrobok starostlivo zabaľte, aby sa nepoškodil pri preprave. Pribaľte Reklamačný list a doklad o kúpe výrobku, ktorý zároveň slúži ako záručný list.
 3. Výrobok pošlite spolu s vyplneným a podpísaným reklamačným listom na adresu:
  ISTRA – klobúky a čiapky SK s.r.o. – Reklamačné oddelenie
  Zemianske Lieskové 336
  913 05 Melčice – Lieskové
  Slovensko
 4. O priebehu vybavovania svojej reklamácie Vám bližšie informácie radi poskytneme mailom alebo telefonicky.

Podrobné informácie o reklamáciách nájdete v Reklamačnom poriadku.
V prípade reklamácii malých rozmerov nás môžete kontaktovať na našej e-mailovej adrese eshop@klobukyaciapky.sk a každý prípad budeme posudzovať osobitne. Tým však nie je vylúčená možnosť štandardného reklamačného konania.

Vrátenie tovaru

Nesedí mi veľkosť/farba, nový výrobok mi nevyhovuje. Výrobok zakúpený cez náš internetový obchod  máte možnosť vrátiť bez udania dôvodu počas zákonnej 14-dennej lehoty od dátumu jeho prevzatia. To platí aj pre výrobky, ktoré ste si vyzdvihli na predajni.

 1. Vytlačte a vyplňte prosím odstúpenie spotrebiteľa od kúpnej zmluvy.
 2. Výrobok starostlivo zabaľte, ideálne do pôvodného a neporušeného obalu.
 3. Pošlite výrobok spolu s vyplneným a podpísaným formulárom na adresu:
  ISTRA – klobúky a čiapky SK s.r.o. – Reklamačné oddelenie
  Zemianske Lieskové 336
  913 05 Melčice – Lieskové
  Slovensko
 4. Peniaze za tovar zašleme na váš bankový účet čo najskôr, najneskôr do 14 dní od odstúpenia od kúpnej zmluvy, nie však skôr, než dôjde k doručeniu vráteného tovaru na naše reklamačné oddelenie. Náklady na vrátenie tovaru sú v tomto prípade na strane kupujúceho.


V prípade, že ste podnikateľom, tzn. právnickou osobou či osobou, ktorá tovar objednala v rámci svojej podnikateľskej činnosti alebo v rámci svojho samostatného výkonu povolania, zákonná možnosť Odstúpenia od kúpnej zmluvy v priebehu 14 dní od nákupu sa na vás nevzťahuje.
Ak bol spoločne s tovarom poskytnutý darček, odstúpením od zmluvy ktoroukoľvek zo strán stráca darovacia zmluva účinnosť. Darček nám zašlite späť spoločne s vráteným tovarom.
V súlade s § 7 ods. 6 zákona o ochrane spotrebiteľa pri zmluvách na diaľku nie je možné odstúpiť, okrem iného, od nasledujúcich zmlúv: predaj tovaru zhotoveného podľa osobitných požiadaviek spotrebiteľa, tovaru vyrobeného na mieru alebo tovaru určeného osobitne pre jedného spotrebiteľa;
predaj tovaru uzavretého v ochrannom obale, ktorý nie je vhodné vrátiť z dôvodu ochrany zdravia alebo z hygienických dôvodov a ktorého ochranný obal bol po dodaní porušený (napríklad rúško ako hygienický výrobok nie je možné vrátiť).
Podrobné informácie o vrátení tovaru do 14 dní od prevzatia nájdete v časti Odstúpenie od zmluvy